UX | UI Tasarım Atölyesi

UX/UI Atölyesi, kullanıcı arayüzü (UI) ve kullanıcı deneyimi (UX) tasarımının temellerini öğrenmek isteyenler için ideal bir fırsat sunar. Teorik bilgiye ek olarak modüller özelinde pratikler yapabilme imkanı da verir. Bu atölye, interaktif ve kullanıcı odaklı tasarım prensiplerini öğreterek, kullanıcıların dijital ürünleri daha etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamak için gerekli becerileri kazandırır. Katılımcılar, kullanıcı arayüzlerini estetik açıdan çekici ve kullanıcı dostu hale getirmek için tasarım tekniklerini öğrenirken, aynı zamanda kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kullanıcı testlerini ve geri bildirimleri nasıl yöneteceklerini de öğrenirler. Atölye geleceğin dijital dünyasında başarılı bir kariyer için sağlam bir temel oluşturur.


Modüller


Kullanıcı Odaklı Tasarım

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ve Araştırması

Fikir Oluşturma ve Bilgi Mimarisi

Prototipleme

Arayüz Tasarımı


Eğitmen


Neslihan Tıraş


Takvim - Süre


13 Mayıs 2024 - 25 Haziran 2024

Haftada 2 gün, 4 saat

14 gün

Toplam 28 saatKazanımlar


. Kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamak ve bu ihtiyaçlara uygun tasarım yapma becerisi kazanmak.

. Kullanıcıların davranışlarını ve gereksinimlerini anlamak için kullanıcı araştırmaları yapabilme yeteneği geliştirme, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için stratejiler oluşturma.

. Yaratıcı düşünme tekniklerini kullanarak tasarım fikirleri oluşturma yeteneği kazanma, kullanıcıların bilgiye erişimini ve anlamını kolaylaştırmak için bilgi mimarisi oluşturma.

. Kavramsal tasarımları hızlı bir şekilde prototipe dönüştürme yeteneği kazanma, tasarım fikirlerini test etme ve geri bildirim alarak geliştirme.

. Kullanıcı arayüzlerini estetik açıdan çekici hale getirme becerisi geliştirme, kullanıcıların etkileşimlerini kolaylaştırmak için arayüz tasarımı yapma.Kimler Katılabilir?


UX / UI tasarımına ilgi duyan ve kariyerini bu alanda geliştirmek isteyenler

Tasarımcılar

Reklamcılar

Web / Mobil ön yüz tasarımı geliştiricileri (Front-End Developer)

Proje ve ürün yöneticileriMateryaller


Atölye çevrimiçi platformda sunumlar ve çeşitli görsel malzemeler eşliğinde yapılacaktır. Sunum dosyasının özet hali ve öğrenim sürecini desteklemesi için atölye sürecinde kullanılacak metinsel ve görsel medya içerikleri de katılımcılar ile atölye bitiminde paylaşılacaktır.


Belge 


Atölye sonunda katılımcılara Database Bilişim tarafından gerçekleştirilen atölyeye katılım sağladıklarına dair bir katılım belgesi verilecektir.


Fiyat 


Çalışan / Mezun : 6.000 TL + KDV

Öğrenci : 4.200 TL + KDV


Atölye Başvurusu