CSS Atölyesi

İleri düzey CSS atölyesi, modern web tasarımının gereksinimlerine uygun olarak derinlemesine bir CSS bilgisi edinmek isteyenler için tasarlanmıştır. Bu atölye, katılımcıların CSS'in gelişmiş özelliklerini anlamalarını ve uygulamalarında etkin bir şekilde kullanmalarını sağlar. CSS özelleştirme teknikleri, düzenleme yöntemleri, animasyonlar, geçişler, dönüşümler ve medya sorguları gibi konuları kapsayan ileri düzey CSS tekniklerini öğrenirken, katılımcılar modern ve kullanıcı dostu web arayüzleri oluşturma becerilerini geliştirirler. Atölye web geliştiricilerin ve tasarımcıların profesyonel düzeyde web projelerinde etkili bir şekilde çalışmalarına olanak tanır.Modüller


Arayüz Tasarımı, Layout (Sayfa Düzeni) ve Wireframe (Şema Tasarımı)

Temel tasarım bilgisi, arayüz tasarımı, görsel mimari oluşturma

Temel HTML 

Metin ve konumlandırma etiketleri, Table yapısı, Form elemanları

CSS Kodlama 

Metin biçimlendirme, şekilendirme, renklendirme, konumlandırma, bölümlendirme

Hareketli CSS (Animasyon) Eğitmen


Neslihan Tıraş


Takvim - Süre


20 Mayıs 2024 - 18 Temmuz 2024

Haftada 2 gün, 4 saat

18 gün

Toplam 36 saatKazanımlar


. Web arayüzlerini planlama ve tasarlama süreçlerini anlama, kullanıcı dostu ve etkili sayfa düzenleri oluşturma becerisi kazanma, wireframe kullanarak temel tasarım kavramlarını öğrenme.

. HTML etiketlerini ve yapılarını anlama, web sayfalarının temel yapısını oluşturma, HTML5 özelliklerini kullanarak semantik ve erişilebilir web sayfaları oluşturma.

. Temel CSS özelliklerini ve seçicilerini öğrenme, HTML elemanlarını stilize etme, renk, yazı tipi, arka plan ve kenarlık gibi CSS özelliklerini kullanma.

. CSS ile animasyonları ve geçişleri oluşturma, hareketli efektler ekleyerek web sayfalarını daha etkileyici hale getirme, animasyonlarla kullanıcı deneyimini iyileştirme.Kimler Katılabilir?


Web geliştirme, Front-End alanlarına ilgi duyan ve kariyerini bu yönde geliştirmek isteyenler

Web tasarımcılar

Web geliştiricilerMateryaller


Atölye çevrimiçi platformda sunumlar ve çeşitli görsel malzemeler eşliğinde yapılacaktır. Sunum dosyasının özet hali ve öğrenim sürecini desteklemesi için atölye sürecinde kullanılacak metinsel ve görsel medya içerikleri de katılımcılar ile atölye bitiminde paylaşılacaktır.


Belge 


Atölye sonunda katılımcılara Database Bilişim tarafından gerçekleştirilen atölyeye katılım sağladıklarına dair bir katılım belgesi verilecektir.


Fiyat 


Çalışan / Mezun : 10.000 TL + KDV

Öğrenci : 7.000 TL + KDV


Atölye Başvurusu